Liepos 19-oji – svečių diena!

Liepos 19 d., ketvirtadienis, stovykloje – svečių diena! Tądien su skautų judėjimu kviečiame susipažinti visus norinčius: stovyklautojų tėvelius, miestelėnus, skautų draugus.

KAS? KUR? KAIP?

11:00-13:00 stovykloje visiems stovyklautojams ir svečiams vyks organizacijų ir Lietuvoje veikiančių institucijų mugė.

Lietuvoje veikia daug įvairių organizacijų ir institucijų, kurios gali parodyti ir supažindinti su daug įvairių tematikų. Stovykloje turėsime unikalią galimybę susipažinti su Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktine „Aras“, gyvosios istorijos klubu „Viduramžių pasiuntiniai“, LR Krašto apsaugos ministerija, Valstybės sienos apsaugos tarnyba, Misija Sibiras, Api Harmonia, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentu prie LR KAM, Ateitininkų federacija, Lietuvos policijos mokykla pasipuošti purškiamomis tatoo, o VUL Santaros klinikos suteiks galimybę stovykloje padovanoti kraujo ir taip išgelbėti kažkieno gyvybę (būtina su savimi turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą)!

 

16:30-18:00 skautai atskleis savo išradingumą Jomarke.

Jomarkas – pavadinimas, senosiose tarmėse naudotas šventinei mugei ar turgui apibūdinti. Šiai programos daliai draugovės kviečiamos pasiruošti iš anksto: Jomarkas turės savo valiutą – progį, tad skautai turės neeilinę galimybę parduoti savo rankdarbius ar suteikti originaliausias paslaugas, prieš pradedant jiems bus skirta laiko įsirengti savo prekybvietes. Taigi, šioje programos dalyje svečiai turės galimybę susipažinti ne tik su skautišku išradingumu ir verslumu, bet ir su skirtingais Lietuvos kraštais, mat visi į stovyklą atsiveža kažką, ką geriausiai moka ir kuo labiausiai nori pasigirti.

Tėveliams:

Tėveliai laukiami stovykloje būtent svečių dieną, liepos 19 d., ketvirtadienį nuo ryto. Tėveliai atvyksta per pagrindinį įėjimą ir, susimokėję įėjimo į muziejų mokestį, visą dieną gali dalyvauti programoje su vaikais: nevyriausybinių organizacijų mugėje, Jomarke, o nuo 18 val. kartu su vaikais kviečiame dalyvauti tėveliams skirtoje trasoje „Skautai neskautams“.

Tėveliai pietauja ir vakarieniauja kartu su savo vaikais. Rekomenduojame atvykstant į stovyklą pasirūpinti: patogia apranga, avalyne, turėti indus valgymui, gertuvę ir lietpaltį.

 

20:45-22:30 Koncertas

Nuo 20:45 val. mus džiugins skautų Šimtmečio himno „Sudainuokime Lietuvą“ kūrėjai, grupė „Skylė“ ir auganti grupė „Baltos varnos“.

 

Bendra dienos programa:

10:00 – 11:00 Religinės apeigos
11:00 – 13:00 Organizacijų mugė
13:00 – 13:30 Pasiruošimas pietums pastovyklėse
13:30 – 15:00 Pietūs
15:00 – 15:30 Pasiskirstymas į programą
15:30 – 16:30 Pasiruošimas Jomarkui
16:30 – 18:00 Jomarkas
18:00 – 18:30 Tėvų ir vaikų trasa
20:45 – 22:30 Skylė, Baltos varnos.