Nors buitimi dalinsimės su savo skautišku vienetu, kuriam priklausome, programoje kasdien dalyvausime amžiaus grupėmis. Tai reiškia, kad kas rytą visi programos dalyviai keliaus patirti nuotykių su savo amžiaus sesėmis ir broliais, o vakarais ilsėtis grįš drauge su savo draugovėmis, tuntais ir kraštais.

Tokioje didelėje stovykloje galima pasiklysti tarp veiklų gausos – norisi kuo daugiau visko pamatyti ir patirti! Nederėtų nerimauti – kiekvienas skautas savo amžiaus grupės programoje sudalyvaus visose veiklose ir visi galės pasidalinti įspūdžiais.

Preliminari savaitės programa atrodo taip:

 

O detaliau su skirtingų amžiaus grupių programa galite susipažinti žemiau.

TAUTINĖS STOVYKLOS DARŽELIS

Dalyviai: vaikai nuo 0 iki 5 metų ir jų tėveliai

Tautinės stovyklos darželis – ypatinga vieta, kur rinksis mažiausi stovyklos dalyviai. Mažieji ne tik dalyvaus bendroje stovyklos programoje, bet ir lankys kitas pastovykles, džiaugsis saule, maudysis Kauno mariose, kvėpuos pušų aromatais, daug bėgios ir kitaip pažindinsis su svarbia ir pilna įspūdžių mokymosi aplinka – gamta.

Tėveliai, kurie su savo vaikais leis laiką darželyje, taip pat neleis laiko veltui. Jų lauks aktualios paskaitos apie vaikų maitinimą, auklėjimą, laiko sau planavimą, o taip grožio procedūros, kvapų terapija ir kitokios staigmenos.

Tėveliai, kurie turės pareigų stovykloje, galės saugiai palikti savo mažuosius darželio „auklėtojų“ priežiūroje stovyklos programos metu.

Svarbu! Tam, kad užregistruotumėte vaikus į darželio programą, registruojant mažylius turite pasirinkti rolę „ne programos dalyvis“. Patys tėveliai, norintis dalyvauti veiklose su savo vaikais, registruojantis turėtų pasirinkti rolę „savanoris“ ir pastabose nurodyti, kad dalyvaus vaikų darželio veikloje.

JAUNESNIEJI SKAUTAI

Dalyviai: skautai nuo 6 iki 9 metų

Jaunesnieji skautai kviečiami į tikras džiungles, kur drauge su drąsiuoju vilkų vadu Akela keliaus į žygius, o globėjas lokys Balu padės susipažinti su skautiškomis gudrybėmis ir gyvenimu miške. Amatai, kūrybinės dirbtuvės, piešimas purvu, aitvarų gamyba, mokslinė laboratorija, kovos menai, medijų pažinimas – tai tik maža dalis nuotykių ir įdomybių, kurias per savaitę patirs smalsieji vilkai.

 

 

 

 

SKAUTAI

Dalyviai: skautai nuo 10 iki 13 metų

Skautai kviečiami į pašėlusią bandymų savaitę. Per septynias dienas jie patirs visko: nuo piešimo iki purvo, nuo žygių iki diskotekų ir žinoma, vakarų prie skautiško laužo. Mokslinių eksperimentų laboratorija kvies plačiau pažinti mus supantį pasaulį, įvairios kūrybinės veiklos leis pažiūrėti į dalykus iš visų įmanomų ir neįmanomų kampų, o svarbiausia – viską reikės išbandyti ir pačiupinėti patiems!

 

 

 

 

PATYRĘ SKAUTAI

Dalyviai: skautai nuo 14 iki 17 metų

Patyrę skautai šiemet kviečiami į kelionę laiku. Dalyvius kviesime nusikelti į baltų ir vikingų laikus, kur kartu susipažinsime ne tik su kasdiene buitimi, bet ir žaidimais. Amatų kaimelyje ne tik sužinosime, kaip prieš šimtą ir daugiau metų buvo gaminamas muilas, drabužiai, papuošalai, įrankiai ir kiti buities reikmenys, bet ir kviesime išbandyti jų gamybą patiems. Nuotykių ieškotojų lauks miško kliūčių ruožai, žygiai ir kiti iššūkiai. O savo kūrybinius sugebėjimus bus galima pademonstruoti gausybėje teatro, šokio, dailės ir kitokių užsiėmimų.

 

 

 

VYRESNIEJI SKAUTAI

Dalyviai: kandidatų į vyresniuosius skautus programa skirta dalyviams nuo 17 metų

 

Vyresniųjų skautų programa nuo seno apipinta legendomis, mat ji žinoma tik tiems, kurie teisėtai peržengia vyresniųjų skautų pastovyklės vartus. Galime tik atskleisti paslaptį, kad šios programos dalyviai tikrai keliaus į žygius ir darys geruosius darbus, o visa kita telieka paslaptimi.

Jei stovyklos dalyviui yra 18 metų, tačiau jis nėra kandidatas į vyr. skautus, kviečiame prisidėti prie stovyklos įgyvendinimo ir tapti stovyklos savanoriu!

 

PAPILDOMA PROGRAMA

 

JŪRŲ SKAUTŲ PROGRAMA

Dalyviai: jūrų skautų programoje dalyvaus visų amžiaus grupių skautai

 

Jūrų skautai visus stovyklautojus pakvies į tikrą uostą. Visi, nuo mažiausiųjų vilkiukų iki patyrusių skautų, galės susipažinti su ypatingu uosto gyvenimu bei išbandyti įdomius vandens žaidimus. Kažkam teks ir pairkluoti, ir mazgus paraišioti. Faktas aiškus visiems – pasiruoškite sušlapti!

 

 

 

LAISVALAIKIO ZONA

Dalyviai: kviečiami užsukti visi skautai laisvu nuo programos metu

 

Laisvalaikio zonoje „Prie malūno“ stovyklautojus pasitiks užsienio skautų patirtis, biblioteka, media centras ir poilsio zona. Čia galėsite pabendrauti, išmokti naujų žaidimų ar tiesiog atsipūsti nuo aktyvios programos.

 

 

 

 

VERTYBINĖ PROGRAMA

Dalyviai: vertybinėje programoje dalyvaus visų amžiaus grupių skautai

Šioje stovykloje bus du „pirmi kartai“, kai kalbame apie Vertybinę programą. Visų pirma- Vertybinė programa yra lygiavertė kartu su kitais užsiėmimais ir yra kaip bendros programos dalis. Tai reiškia, kad kiekvienas bet kokio amžiaus vaikas praeis 3 valandų vertybinį užsiėmimą, kuris yra parengtas jo amžiaus grupei. Jo metu siekiama pagelbėti vaikui aiškiau suvokti skautiškas vertybes. Visų antra – yra atskira religinė dalis, kurią rengia įvairių religijų dvasininkai ir kuria siekiama sudaryti sąlygas bet kokį tikėjimą išpažįstančiam vaikui rasti skautuose savo Dievą.

 

 

SVEČIŲ DIENA

Dalyviai: visų amžiaus grupių skautai

Liepos 19 d stovykloje paskelbta svečių diena. Tad būtent tą dieną į stovyklą kviečiame atvykti tėvelius, draugus, kolegas ir visus besidominčius skautišku judėjimu ar tiesiog norinčius mus aplankyti. Stovyklos programoje ši diena taip pat bus ypatinga, nes tądien dalyvausime ne savo amžiaus grupės, o bendroje visos stovyklos programoje.

Pirmoje dienos pusėje turėsite galimybę iš arčiau susipažinti su įvairiomis organizacijomis ir veiklomis: pašaudyti iš tikro lanko, paaukoti kraujo, susipažinti su tikra gaisrine mašina ir… na pamatysite patys. Po pietų visus stovyklautojus ir svečius sukvies tikras jomarkas, kuriam ruoštis metas pradėti jau dabar, mat jame dalyvausite drauge su savo skautiškais vienetais. Tad čia vieta visiems parodyti, kuo ypatingas jūsų kraštas.