Šalia pagrindinės stovyklos programos, visi stovyklos savanoriai turės galimybę sudalyvauti specialioje, būtent jiems skirtoje programoje. Savanorių programa vyks kasdien, įvairiais laikais ir skirtingose erdvėse, kad visi savanoriai turėtų galimybę sudalyvauti juos dominačiose veiklose, pabendrauti ar atsipūsti nuo stovyklos šurmulio.

Stovyklos savanoriams bus atviros šios ervės ir veiklos:

“Malūno akademija”

Tai kavinė, biblioteka ir mokymosi erdvė, į kurią kviečia skautai akademikai! Realaus senovinio malūno prieigose veiks skautiška kavinė, kur nuo ankstaus ryto savanoriai bus kviečiami pasivaišinti kava ar tiesiog pabendrauti. Popietėmis ir vakarais “Malūno akademijoje” vyks susitikimai su žinomais visuomenės veikėjais, diskusijos aktualiomis temomis, meninės veikos ir įvairūs praktiniai mokymosi užsiėmimai.

Čia taip pat veiks reali biblioteka, kurioje bus galima pasiskolinti knygą ar persikelti į virtualią realybę. Daugiau informacijos apie “Malūno akademijos” veiklas atskleisime artėjant stovyklai.

Restoranas “R+S”

Pačiame stovyklos centre duris atvers tikras lauko restoranas, kuris taps pagrindine savanorių vakaro susibūrimo ir renginių vieta. Restorano vadovas profesionalus šefas brolis Andrius Kubilius, su skautų maisto fanatikų komanda stengsis sužadinti skonio pojūčius ir kasdien nustebinti vis kitokiu ypatingu meniu. Patiekalai restorane bus siūlomi už atskirą mokestį-auką, rezervuojant vakarienes iš anksto.

Vakaro renginiai

Kiekvieną vakarą nuo 21 val. visi savanoriai bus kviečiami sudalyvauti vakaro renginiuose. Repertuare numatyti ypatingi kameriniai koncertai, teatro spektaklis, susitikimai su įdomiais žmonėmis, filmų peržiūros, viktorinos. Visi renginiai planuojami derinant juos su bendra stovykllos program air pagrindinėmis stovyklos temomis. Renginiai vyks Restorano teritorijoje ir kitose stovyklos erdvėse ir bus atviri visiems suaugusiems savanoriams.

“Gilvelio parkas”

Pastovyklės “Atsakingos žarijos” teritorijoje įsikurs tobulėjimo erdvė skautų vadovams “Gilvelio parkas”. Gilvelio parkas (angl.Gilwell park) – vietovė netoli Londono, Anglijoje, kur 1919 m. Robertas Baden-Powellis surengė pirmuosius skautų vadovų mokymus. Gilvelio parkas – tai nedidelė mokymosi pastovyklė skirta visiems skautų vadovams – drauginininkams, tuntininkams ir kitiems skautiškų vienetų vadovams iš visų organizacijų. Kiekvieną rytą čia vyks trumpi vadovų mokymosi užsiėmimai, siekiantiems tobulinti skautiškas vadovavimo, skautamokslio ir pedagogikos žinias bei darbo su vienetais gebėjimus. Užsiėmimus ves mokymų vadovai-gilvelininkai iš Lietuvos ir užsienio. Taip pat čia bus galima sužinoti daugiau apie Lietuvos skautijos rengiamus Gilvelio kursus, pabendrauti vadovams aktualiomis temomis.

“Šeimų pastovyklė”

Šalia savanorių pastovyklės įsikurs ir šeimų pastovyklė, skirta tėveliams stovyklaujantiems su mažamečiais vaikais, kurie dar nedalyvauja stovyklos programoje. Šeimų pastovyklėje kasdien vyks ugdymo užsiemimai mažiesiems ir mokymo užsiėmimai tėvams. Daugiau informacijos apie šeimų pastovyklės programą ir stovyklavimo ypatumus gaus užsiregistravę joje stovyklauti.